36 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Компания "Сила Воды"
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0018:00
 • Вівторок
  09:0018:00
 • Середа
  09:0018:00
 • Четвер
  09:0018:00
 • Пʼятниця
  09:0018:00
 • Субота
  09:0018:00
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380 (67) 823-08-08
Компания «СИЛА ВОДЫ»
Роман Зайченко
пр. Московский 199-Б, офис 716, Харків, Україна
power-water.com.uapower-water@ukr.net

Помилки при монтажі ТЕПЛОВОГО НАСОСА

Помилки при монтажі ТЕПЛОВОГО НАСОСА

Кількість компаній, які займаються монтажем теплових насосів, постійно зростає. З'являється все більше відгуків про роботу теплових насосів. Різних. Є задоволені користувачі, а є не дуже. Дуже часто, коли починаємо розбиратися в причинах поганої роботи теплового насоса, з'ясовується, що просто при монтажі були допущені помилки.

 

Глобально помилки можна розділити на групи:

1. помилки, які виникають на етапі проектування системи опалення тепловим насосом – неправильний розрахунок потрібного діаметра, довжини ґрунтового теплообмінного контуру;

2. несумлінне виконання роботи – коли прораховано все правильно, але монтажна організація нехтує проектом (навмисне чи не навмисне).

 

Розповімо трохи докладніше про помилки, пов'язані з геоконтуром теплового насоса:

- Заниження прохідних діаметрів труби.

- Економія на матеріалах і технологіях. Для ґрунтових теплообмінників використовують поліетилен, який добре переносить низькі температури. А ось використання поліпропілену — груба помилка. Для з'єднань частин трубопроводу потрібно використовувати відповідні елементи, які призначені для підземного монтажу, і надійні технології зварювання.

- Застосування дешевих компресійних фітингів, які через пару років експлуатації можуть потекти. Необхідно правильно тампонувати свердловини, щоб зонд мав хороший термічний контакт з грунтом. Для цього свердловини з встановленим зондом заповнюють сумішшю, теплопровідні характеристики якої не гірше, ніж у грунту.

- Занадто близьке розташування свердловин або ниток трубопроводу один до одного. В результаті погіршується тепловідвід від трубопроводу, і грунт може бути занадто сильно заморожений — тепловий насос перестане працювати.

- Розміщення колектора занадто близько до поверхні. При сильних морозах в кінці зими ефективність роботи буде різко падати.

- Грунтовий теплообмінний контур майже не придатний для ремонту. Якщо виникає витік теплоносія через механічного пориву труби або її поганої якості, то нитку треба глушити або міняти.

- Неправильна експлуатація території. Колектор необхідно розташувати так, щоб отримати якомога більше тепла з навколишнього середовища, максимізувати віддачу від нагрівання грунту теплом сонця, дощової води. Неправильна експлуатація території, під якою розташований горизонтальний колектор, теж призводить до збоїв у роботі системи. Над колектором не можна зводити споруди, класти асфальт чи тротуарну плитку. Якщо водоводяний теплообмінник опиниться під «дахом», то може виникнути крижана лінза, утворена замерзлим пристроєм і грунтом навколо нього.

- Неправильний монтаж вузлів.

 

Як правило, дуже складно виправляти помилки з монтажем геоконтура, іноді і неможливо. Це один з найвідповідальніших моментів. Звертайся до професіоналів, щоб Ваш тепловий насос ефективно служити Вам довгі роки!

 

Більше інформації на сайті:

https://power-water.com.ua/

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner